Ориентировачите с осем медала от “Търново Ултра” 2024

Начало » Ориентировачите с осем медала от “Търново Ултра” 2024
Търново Ултра 2024
снимка: facebook.com/jivka.emilova.16

Осем медала спечелиха състезатели по ориентиране по време на утвърдилото се като най-голямо и престижно ултра състезание у нас “Търново Ултра”.

В дистанцията на 14 километра Валентин Шишков от Трапезица 1954 остана трети при мъжете, а първото място при жените е за Лилиана Гоцева от Бегун.

На 25 километровата дистанция първото място при мъжете от за Стефан Йорданов от Вариант 5, докато Кристина Иванова от Браун тим и Ренета Ненкова от Вариант 5 заеха първо и второ място пи жените.

Нови двама ориентировачи взеха медали на дистанцията от 32 километра – Димитър Желязков от Вариант 5 и Светлозар Колев от Бегун, съответно втори и трети.

Във всички дистанции участие взеха още десетки състезатели по ориентиране от клубовете от цялата страна, а сред първите десет намериха място още Антон Христов (14), Росен Стефанов (14), Валерия Димитрова (14), Рая Асенова (14), Юлия Георгиева (14), Златина Генчева (14), Антония Григорова (25) и Кирил Николов (32). Десислава Димова от Вариант 5 пък е втора в групата жени+40 на дистанция 32 км.