Състезателен календар 2024

Пълен списък със състезанията и проявите по ориентиране от българския и по-важните от международния календар през сезон 2024 г. За да се види пълната информация за всяко от тях – покана, бюлетин, стартови списъци, резултати, сплитове, анализ, карти, снимки и видео, е необходимо да бъдете вписани в сайта!

23-27.01.2024 WSOC 2024
23.01. Спринт | 24.01. Дълга-преследване | 26.01. Средна | 27.01. Смесена щафета

Рамзау, Австрия
23.01.2024ВторникСпринт
Лого mapЛого map
Ст. сп. МРез. MСплит MGPS MЛого на YouTubeАнализ
СтатияСт. сп. WРез. WСплит WGPS WСнимки
24.018.2024СрядаДълга
Лого mapЛого map
Ст. сп. МРез. MСплит MGPS MЛого на YouTubeАнализ
СтатияСт. сп. WРез. WСплит WGPS WСнимки
26.01.2024ПетъкСредна
Лого mapЛого map
Ст. сп. МРез. MСплит MGPS MЛого на YouTubeАнализ
СтатияСт. сп. WРез. WСплит WGPS WСнимки
27.01.2024СъботаСпр. щафета
Лого mapЛого map
Ст. сп.РезултатиСплитовеGPS MЛого на YouTubeАнализ
СтатияGPS WСнимки

28.01.2024 Купа “Ивановден” 2024 – отложено от 21.01
28.01. Средна дистанция | 28.01. Лабиринт | 28.01. Отворена тренировка 1

08-11.02.2024 Държавно първенство ски ориентиране, спринт, средна, дълга, щафета 2024
08.02. Спринт | 09.02. Дълга дистанция | 10.02. Средна дистанция | 11.02. Щафета

17.02.2024 Национален крос “По стъпките на Васил Левски” 2024

03.03.2024 Купа “3 март” 2024
03.03. Средна дистанция

09-10.03.2024 Купа “Пазарджик” 2024
09.03. Първи ден | 10.03. Втори ден

15-17.03.2024 Купа “Търново” 2024
15.03. Нощен пролог | 16.03. Царевец 1 | 16.03. Царевец 2 | 17.03. Търново

22-24.03.2024 Three hills cup 2024
22.03. Спринтова купа | 23.03. С карта из Търновград | 04.03. Three Hills Cup

23.03.2024 Държавно първенство Knockout спринт 2024
23.03. Квалификация | 1/4 финали | 1/2 финали | финали

31.03.2024 Купа “Абритус” 2024
31.03 Средна дистанция

01-05.04. Национален лагер за деца “Златни пясъци”

14.04.2024 Купа “Сливен” 2024, колоориентиране
14.05. Средна дистанция

20-21.04.2024 Купа “НСА-Сивен” 2024
20.04. Първи ден | 21.04. Втори ден

20-21.04.2024 Купа “Дряново” 2024
20.04. Първи ден | 21.04. Втори ден

27-28.04.2024 Купа “Ловеч”
27.04. Първи ден | 28.04. Втори ден

27.04.2024 Купа “Княжеско езеро” – ОТЛОЖЕНО!

01-02.05.2024 Купа “Попово”
01.05. Нощен старт | 02.05. Средна дистанция

03-06.05.2024 Купа “Великден” 2024
03.05. Масов старт | 04.05. Дълга дистанция | 05.05. Спринт | 06.05. Средна дистанция

10-12.05.2024 Купа “Бодлите на розите”, колоориентиране
10.05. Спринт | 11.05. Средна дистанция| 12.05 Дълга дистанция

18-19.05.2024 Купа “Радомир” 2024
18.05. Триатлон (ориентиране, бягане, колоездене) | 19.05. Средна дистанция

24.05.2024 Купа Деветашко плато” 2024
24.04. Средна дистанция

25-26.05.2024 Купа “Идеал Стандарт” 2024
25.05. Първи ден | 26.05. Втори ден

31-02.06.2024 Държавно първенство 20-21 спринтова щафета, средна, спринт 2024
31.05. Спринтова щафета | 01.06. Средна дистанция | 02.06. Спринт

08.06.2024 Купа “Чернатица” 2024

09.06.2024 Купа “Пловдив” 2024

14-16.06.2024 Държавно първенство колоориентиране спринт, дълга, щафета 2024
14.06 Спринт | 15.06. Дълга дистанция | 16.06. Щафета

21-24.06.2024 Европейско първенство за юноши и девойки EYOC 2024
22.06. Дълга дистанция| 23.06. Спринт | 24.06. Щафета

Полша
БЮЛЕТИН 1
22.06.2024ПетъкДългаСт. списъкРезултатиСплитовеLiveloxВидеоАнализ
23.06.2024СъботаСпринтСт. списъкРезултатиСплитовеLiveloxВидеоАнализ
24.06.2024НеделяЩафетаСт. списъкРезултатиСплитовеLiveloxВидеоАнализ

22-23.06.2024 Черешова купа “Кюстендилска пролет” 2024
22.06. Средна дистанция | 23.06. Скорелауф

28.06.2024 Купа “Бургас” 2024

29-30.06.2024 Купа “Странджа” 2024
29.06. Спринт | 30.06. Средна дистанция

01-06.07.2024 Световно първенство за младежи JWOC 2024
01.07. Спринтова щафета | 02.07. Спринт | 03.07. Дълга дистанция | 05.07. Средна дистанция | 06.07. Щафета

Чехия
БЮЛЕТИН 1БЮЛЕТИН 2
01.07.2024ПонеделникСпр. щафетаСт. списъкРезултатиСплитовеLiveloxВидеоАнализ
02.07.2024ВторникСпринтСт. списъкРезултатиСплитовеLiveloxВидеоАнализ
03.07.2024СрядаДългаСт. списъкРезултатиСплитовеLiveloxВидеоАнализ
05.07.2024ПетъкСреднаСт. списъкРезултатиСплитовеLiveloxВидеоАнализ
06.07.2024СъботаЩафетаСт. списъкРезултатиСплитовеLiveloxВидеоАнализ

03-07.2024 Купа “Родопи” 2024
03.07. Сърница 1 ден | 04.07 Сърница 2 ден | 05.07 Велинград 1 ден | 06.07 Велинград 2 ден | 07.07 Велинград 3 ден

12-16.07.2024 Световно първенство по ориентиране WOC 2024
12.07. Квал. Спринт и спринт | 14.07. Спринтова щафета | 16.07. Нокаут спринт

Шотландия
БЮЛЕТИН 1БЮЛЕТИН 2
12.07.2024ПетъкКвал. спринтСт. списъкРезултатиСплитовеLiveloxВидеоАнализ
12.07.2024ПетъкСпринтСт. списъкРезултатиСплитовеLiveloxВидеоАнализ
14.07.2024НеделяСпр. щафетаСт. списъкРезултатиСплитовеLiveloxВидеоАнализ
16.07.2024ВторникКвал. нокаутСт. списъкРезултатиСплитовеLiveloxВидеоАнализ
16.07.2024Вторник1/4 финалиСт. списъкРезултатиСплитовеLiveloxВидеоАнализ
16.07.2024Вторник1/2 финалиСт. списъкРезултатиСплитовеLiveloxВидеоАнализ
16.07.2024ВторникФиналиСт. списъкРезултатиСплитовеLiveloxВидеоАнализ

13-14.07.2024 Купа “Варненско лято” 2024
13.07. Първи ден | 14.07. Втори ден

25.07.2024 Купа “Габрово” 2024

26-28.07.2024 Купа “България” 2024
26.07. Първи ден | 27.07. Втори ден | 28.07. Трети ден, преследване

01-05.08.2024 Световно студентско първенство WUOC 2024

Организатор: БФО
ПОКАНАБЮЛЕТИНКАРТИ
01.08.2024ЧетвъртъкСпринтСт. списъкРезултатиСплитовеLiveloxВидеоАнализ
02.08.2024ПетъкСпр. щафетаСт. списъкРезултатиСплитовеLiveloxВидеоАнализ
04.08.2024НеделяСреднаСт. списъкРезултатиСплитовеLiveloxВидеоАнализ
05.08.2024ПонеделникЩафетаСт. списъкРезултатиСплитовеLiveloxВидеоАнализ

01-05.08.2024 WUOC Тур
01.08 Спринт | 02.08 Спринт | 03.08 Дълга дистанция | 04.08 Средна дистанция | 05.08 Средна дистанция

10-11.08.2024 Купа “Тренера Смолян” 2024
10.08. Средна дистанция | 11.08. Средна дистанция

17-18.08.2024 Купа “Сливен” 2024
17.08. Средна дистанция | 18.08. Спринт

24.08.2024 Купа “Марица-Изток” 2024

25.08.2024 Купа “Раднево” 2024

29-01.09.2024 Шампионат на Югоизточна Европа SEEOC, SEEMOC 2024
29.08. Средна дистанция | 30.08. Дълга дистанция | 31.08. Щафета | 01.09. Спринт

Турция
БЮЛЕТИНБЮЛЕТИНКАРТИ
29.08.2024ЧетвъртъкСреднаСт. списъкРезултатиСплитовеLiveloxВидеоАнализ
30.08.2024ПетъкДългаСт. списъкРезултатиСплитовеLiveloxВидеоАнализ
31.08.2024СъботаЩафетаСт. списъкРезултатиСплитовеLiveloxВидеоАнализ
01.09.2024НеделяСпринтСт. списъкРезултатиСплитовеLiveloxВидеоАнализ

31-01.09.2024 Купа “Елена” 2024
31.08. Средна дистанция | 01.09. Средна дистанция

06.09.2024 Държавно първенство нощно ориентиране 2024

07.09.2024 Купа “Бяла” 2024

08.09.2024 Държавно първенство свръхдълга дистанция 2024

10-15.09.2024 Световно първенство по колоориентирне WMTBOC 2024
10.09. Спринт | 11.09. Масов старт | 12.09. Средна | 14.09. Дълга | 15.09. Щафета

Организатор: НСА-Сивен
БЮЛЕТИН 1БЮЛЕТИН 2КАРТИ
10.09.2024ВторникСпринтСт. списъкРезултатиСплитовеLiveloxВидеоАнализ
11.09.2024СрядаМасов стартСт. списъкРезултатиСплитовеLiveloxВидеоАнализ
12.09.2024ЧетвъртъкСреднаСт. списъкРезултатиСплитовеLiveloxВидеоАнализ
14.09.2024СъботаДългаСт. списъкРезултатиСплитовеLiveloxВидеоАнализ
15.09.2024НеделяЩафетаСт. списъкРезултатиСплитовеLiveloxВидеоАнализ

15.09.2024 Купа “Русе” 2024

21-23.09.2024 Държавно първенство 12-18, дълга, щафета, спринт 2024
21.09 Дълга дистнция | 22.09 Щафета | 23.09 Спринт

21-23.09.2024 Държавно първенство ветерани, дълга, средна, спринт 2024
21.09 Дълга дистнция | 22.09 Средна дистанция | 23.09 Спринт

28-29.09.2024 Купа “Кракра Пернишки” 2024 и 40-ти състезания за ветерани
28.09. Средна дистанция | 29.09. Скорелауф

28.09.2024 Купа “Добрич” 2024

05-06.10.2024 Държавно първенство 20-21, щафета, дълга дистанция 2024
05.10 Щафета |  06.10. Дълга дистанция

05-06.10.2024 Купа “Аугуста” 2020
05.10. Средна дистанция | 06.10. Дълга дистанция

12-13.10.2024 Купа “Троян” 2024 и Маратон “Хемус”
12.10. Троян средна дистанция | Хемус – дълга дистанция

19-20.10.2024 Купа “Самоков” 2024
19.10. Средна дистанция | 20.10. Средна дистанция

26-27.10.2024 Приз “Хасково” 2024
26.10. Средна дистанция | 27.10. Средна дистанция

02-03.11.2024 Купа “Сърнена гора”
02.11. Спринт | 03.11. Средна дистанция

09.11.2024 Купа “Ветеран” 2024

16-17.11.2024 Купа “Пещера” 2024
16.11. Спринт | 17.11. Средна дистанция

23.11.2024 Купа “Никулденско бягане” 2024