Ориентиране по време на извънредно положение (втора част)


Преди няколко дни ви запознахме с чудесната възможност да продължите техническите си тренировки у дома, независимо дали навън времето е лошо, не ви се излиза или пък спазвате доброволна изолация по време на извънредно положение. Играта CF (Catching Features) е чудесна възможност за съчетание между полезното за ориентировача и приятното изкарване у дома.

Днес ще представим една алтернатива на CF, която има своите предимства, но и известни недостатъци.

Virtual-O е пълнофункционален симулатор за ориентиране, който е достъпен (по-скоро теоретично, ще обясним защо е това уточнение) за всички, занимаващи се с този спорт – от начинаещ до елитен състезател, помагайки да подобрят уменията им в ориентирането и работата с карта.

Полезността е осигурена от отличната и изключително реалистична графика. Реалистичността де допълва и от разликите в скоростта на придвижване, които се обуславят от терена – релеф, повърхност и др. Всички негови характеристики взимат участие в представянето на играча.

Какво ви дава Virtual-O?

  • Дневно и нощно ориентиране
  • Реална среда и симулация на ориентиране
  • Високо качество на виртуалните терени, създадени на основата на съществуващи в природата примери
  • Много възможности за тренировка, като например елиминиране на някои символи от картата, за да се “бяга” само по хоризонтали
  • Тренировка без компас
  • Набор от 45 000 модела на дървета и храсти, които се генерират в зависимост от оригиналния модел на картата по която се създават
  • Възможност за създаване на собствени маршрути
  • Изключително подробен анализ на маршрута след изиграването му

И много други…

Цената на играта е 39,99 евро и се закупува лесно през платформата Steam. В дните около Коледа обикновено цената е наполовина.

Сега и една малка подробност, която поне за нас е недостатък.

Създателите на играта имат много сериозни минимални системни изисквания, за да може приложението да върви добре на компютъра ви.

ОС: 64-bit Windows 7, 64-bit Windows 8 (8.1) or 64-bit Windows 10
Процесор: Intel CPU Core i5-2500K 3.3GHz / AMD CPU Phenom II X4 940
Памет: 6 GB памет
Видеокарта: Nvidia GPU GeForce GTX 660 / AMD GPU Radeon HD 7870

Препоръчителните системни изисквания пък са още по-сериозни и недотам разпространени на масово купуваните у нас лаптопи или настолни компютри.

ОС: 64-bit Windows 7, 64-bit Windows 8 (8.1) or 64-bit Windows 10
Процесор: Intel CPU Core i7 3770 3.4 GHz / AMD CPU AMD FX-8350 4 GHz
Памет: 8 GB памет
Видеокарта: Nvidia GPU GeForce GTX 770 / AMD GPU Radeon R9 290

Последната техническа информация обаче е субективен поглед, който към настоящия момент е пречка за Bgorienteering.net, но твърде вероятно няма да притесни някои от ориентировачите в България. Затова, ако видите тези възможности на домашната си машина – не се колебайте и вземете сериозно предимство пред конкурентите си.

Защото скоро истерията ще свърши, всички ще се върнем в гората и малките хитринки в този “празен” настоящ период ще помогнат на най-амбицираните.