Доза мотивация с Григор Караиванов

Бившият национален състезател, участвал на две световни първенства и една от основните движещи сили на СКО Трапезица 1954 Григор Караиванов, дава своите съвети за спортна мотивация.

Ситуацията е позната. Ежедневието на почти всеки от нас е низ от работни ангажименти, стрес и напрежение. Мимолетното връщане към любимите занимания – редовно бягане например, става все по застрашено. Както от липса на време, така и от неприятни контузии при практикуването им.

Всеки иска “да се завърне” към редовните тренировки, но малко успяват. Григор обаче е сред успешните примери. За това той разказва в профила си в Инстаграм:

“Още през декември реших, че искам да върна бягането в живота си и да бъда малко по-сериозен. Ето как се случи това с няколко малки практически промени, които могат да ти послужат за пример:

– отговорих си на въпроса

защо искам да го правя, какво ще ми донесе и какви са целите ми

за следващата година (избрах си 2 състезания, за които да се готвя и формулирах месечни стъпки които да изпълнявам – да бягам поне 20 пъти)

глася си дрехи за бягане всяка вечер. Така минимизирам шансът да се прибера вкъщи изморен (за да си взема дрехи) и просто да не отида на тренировка.

избирам си дните, часовете и местата, на които ще бягам – за цялата седмица, и си ги записвам (най-често в Google calendar)

записвам си тренировките (продължителност, дистанция и интензивност) – служи за мотивация, за анализ и референция

ако реша че някой ден съм много изморен или имам друг приоритет – не се жалвам и не се чувствам гузен, че съм пропуснал тренировка. Все пак понякога е хубаво да си починеш физически и психически и да се заредиш за следващите дни.

Ето и резултатите за декември и януари:
Декември – 22 тренировъчни дни, 9 почивни дни, 248 км бягане
Януари – 24 тренировъчни дни, 7 почивни, 290 км бягане

Най-важното правило, което следвам, е да пазя здравето си.

Винаги бягам по самочувствие и ако не се чувствам добре, бягам по-малко, или дори пропускам тренировка. Започвам с ниска интензивност и продължителност, малко километри. Поне за мен първият месец след пауза винаги е вработващ и внимавам много с натоварванията.

Ще се радвам да споделя още от моя начин за трениране и баланс с работа, личен живот, забавление и спорт, ако има интерес и наистина е полезно”.

Вижте тази публикация в Instagram.

Има време за всичко. Внимание – първият ми дълъг пост в инстаграм 😀 Още през декември реших, че искам да върна бягането в живота си и да бъда малко по-сериозен. Ето как се случи това с няколко малки практически промени, които могат да ти послужат за пример: – отговорих си на въпроса защо искам да го правя, какво ще ми донесе и какви са целите ми за следващата година (избрах си 2 състезания, за които да се готвя и формулирах месечни стъпки които да изпълнявам – да бягам поне 20 пъти) – глася си дрехи за бягане всяка вечер. Така минимизирам шансът да се прибера вкъщи изморен (за да си взема дрехи) и просто да не отида на тренировка. – избирам си дните, часовете и местата, на които ще бягам – за цялата седмица, и си ги записвам (най-често в Google calendar) – записвам си тренировките (продължителност, дистанция и интензивност) – служи за мотивация, за анализ и референция – ако реша че някой ден съм много изморен или имам друг приоритет – не се жалвам и не се чувствам гузен, че съм пропуснал тренировка. Все пак понякога е хубаво да си починеш физически и психически и да се заредиш за следващите дни. Ето и резултатите за декември и януари: Декември – 22 тренировъчни дни, 9 почивни дни, 248 км бягане Януари – 24 тренировъчни дни, 7 почивни, 290 км бягане Най-важното правило, което следвам, е да пазя здравето си. Винаги бягам по самочувствие и ако не се чувствам добре, бягам по-малко, или дори пропускам тренировка. Започвам с ниска интензивност и продължителност, малко километри. Поне за мен първият месец след пауза винаги е вработващ и внимавам много с натоварванията. Ако ти е било интересно и полезно четивото, пиши ми на лично или в коментар. Ще се радвам да споделя още от моя начин за трениране и баланс с работа, личен живот, забавление и спорт, ако има интерес и наистина е полезно. #running #run #sport #velikotarnovo #tarnovo #tarnovoruns

Публикация, споделена от Grigor Karaivanov (@grigorvt) на