
Пилотното издание на проекта на Bgorienteering.net за създаването на ранглисти на децата от 12 до 14 г.се радваше цяла година на сериозен интерес от страна на състезатели, треньори и родители. […] Read more »

Четирима от петима младежи в глобален мащаб не са достатъчно физически активни, което е вредно за здравето им, сочи публикуван доклад на Световната здравна организация, който предупреждава, че специално момичетата […] Read more »

Bgorienteering.net изказва своите огромни благодарности на организаторите на състезанието по ориентиране за купа “Добрич” за предоставените карти с маршрути от надпреварата. Събитието събра добрата за това време на сезона бройка […] Read more »

Една от надеждите на българското ориентиране Тервел Драгоев от Диана спечели днешното състезание в мъжката надпревара за купа “Добрич”. При дамите първото място е за състезателката на Вариант 5 Валентина […] Read more »

Селекционната комисия към швейцарския национален отбор обяви съставите в елита за следващата 2020 г., както и техните заместници при нужда. Комисията е повече от компетентна и впечатляваща. В нея са […] Read more »

На прага на зимата децата се нуждаят от цялата палитра витамини и минерали за да бетонират имунните си сили. За тези, които се занимават със спорт, нуждата от прием на […] Read more »

Отминалото световно първенство по ориентиране официално е най-успешното в историята досега, обявиха организаторите в прессъобщение, цитирано и от сайта на световната федерация. Освен напрегнатите състезания и силните резултати, шампионатът се […] Read more »