ДП 18-21 спринтова щафета, средна и спринт – резултати, класиране, сплитове и анализи

Начало » ДП 18-21 спринтова щафета, средна и спринт – резултати, класиране, сплитове и анализи
Спринтова щафета 2024
снимка: facebook.com/sinikamani

Държавното първенство в спринтовите дисциплини и средната дистанция за възрастовите групи 18, 20 и 21 г. се проведе през отминалия дълъг уикенд в районите на Сапарева баня и Говедарци.

Първият старт, на 31 май, по традиция беше за отборното спринтово бягане, в което се получиха следните резултати:

М21
1. Вариант 5 Търговище
2. Компас крос Русе
3. Браун тим Велико Търново

М18
1. Истрос Русе
2. Бегун Варна
3. Трапезица-1954 Велико Търново

Съботният ден беше предвиден за средната дистанция, която се оказа тежка за повечето участници в двете възрастови групи, което доведе до над 50 състезатели, които бяха извън контролното време или не завършиха.

Мъже 21
1. Боян Иванджиков – Валди София 39:50 мин
2. Иван Сираков – Вариант 5 Търговище 40:34 мин
3. Теодор Йорданов – Компас крос Русе 41:04 мин

Жени 21
1. Илиана Илиева – Узана Габрово 46:10 мин
2. Антония Григорова – СК ЕКСКО КЛУБ София 47:32 мин
3. Лилиана Гоцева – Бегун Варна 48:34 мин

Мъже 20
1. Марко Пелов – Валди София 42:39 мин
2. Никола Карачоров – Бегун Варна 46:47 мин
3. Светлозар Колев – Бегун Варна 47:11 мин

Жени 20
1. Ивана Педева – НСА-Сивен София 52:41 мин
2. Рая Асенова – Истрос Русе 54:17 ж
3. Яна Илиева – Трапезица-1954 Велико Търново 56:32 мин

В неделя, 2 юни, състезателите застанаха на старт за спринта – който също се оказа предизвикателство за доста от участниците.

Мъже 21
1. Боян Иванджиков – Валди София 16:19 мин
2. Стефан Йорданов – Вариант 5 Търговище 16:44 мин
3. Иван Сираков – Вариант 5 Търговище 17:10 мин

Жени 21
1. Кристина Иванова – Браун тим Велико Търново 16:25 мин
2. Мая Недялкова – Компас крос Русе 17:03 мин
3. Лилиана Гоцева – Бегун Варна 17:07 мин

Мъже 20
1. Светлозар Колев – Бегун Варна 17:24 мин
2. Дани Николов – Бегун Варна 17:37 мин
3. Здравко Колев – Север Плевен 17:39 мин

Жени 20
1. Ренета Ненкова – Вариант 5 Търговище 18:45 мин
2. Марта Русева – Трапезица-1954 Велико Търново 19:23 мин
3. Рая Асенова – Истрос Русе 19:27 мин

В събота и неделя всички останали участници премериха сили за купа “Самоков” – средна и спринтова дистанция.

Влезте в акаунта си в Bgorienteering.net, за да видите по-долу в статията пълната информация за състезанията – резултати, класирания, сплитове, карти, видео и анализи.

Абонирайте се за канала Orienteering Bulgaria в YouTube